Koncert Marcin

         W niedzielę 7 stycznia o godz. 13.30 w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej odbył koncert charytatywny ,,Razem dla Marcina” mający na celu zebranie środków na rehabilitacje dla 23-letniego absolwenta szkoły, który wskutek nieszczęśliwego wypadku spowodowanego skokiem do wody w sierpniu 2017 r. doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym kręgosłupa. Marcin przeszedł skomplikowaną operację, ale dalej jest całkowicie unieruchomiony.          Celem koncertu było zebranie środków finansowych na leczenie, długotrwałą rehabilitację oraz  sprzęt rehabilitacyjny dla Marcina. Wśród wykonawców znaleźli się dzieci z naszej Szkoły. Oddział wychowania przedszkolnego  zaprezentował trzy piosenki ,, Aniołek maleńki jak wróbelek”, ,,Grudniowe noce”, oraz „Pastorałka od serca do ucha”. Dzieci do występu zostały przygotowane przez  nauczycielki: Dorotę Bajdak  i Wiesławę Wędroch.       

          Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest szczytnym celem jak mówił Jan Paweł II: ,, Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi”.

Dzieci wraz z wychowawczyniami dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w koncercie, rodzicom, którzy zajęli się organizacją dowozu uczniów do ZPO w Woli Osowińskiej  za umożliwienie obecności w wydarzeniu.