Wycieczka edukacyjna

8 września 2023 r. uczniowie z klas I – VIII wzięli udział w wycieczce do Woli Okrzejskiej, gdzie zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza – miejsce narodzin polskiego noblisty. Po wizycie w muzeum, w towarzystwie pani przewodnik, która opowiedziała mnóstwo ciekawostek dotyczących życia i twórczości wybitnego pisarza, udali się na Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei, z którego podziwiali malownicze widoki na pobliskie okolice. Kolejnym punktem wycieczki był cmentarz parafialny w Okrzei, na którym spoczywa matka Sienkiewicza, a następnie Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei, w którym został ochrzczony Henryk Sienkiewicz, a prochy jego krewnych spoczywają w podziemiach kościoła.

Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie wzięli udział we mszy św. odpustowej ku czci Matki Bożej Gułowskiej, Patronki Żołnierzy Września 1939 r. pod przewodnictwem J. Eksc. Ks. Bpa Grzegorza Suchodolskiego.

W drodze powrotnej odwiedzili cmentarz parafialny w Woli Gułowskiej i zbiorową mogiłę oficerów i żołnierzy poległych w 1939 r.