Wycieczka do Lublina

 

Dnia 5 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasewie wraz z opiekunami: p. Jolantą Bisak, p. Anetą Skowron, p. Moniką Skrzyszewską i p. Magdaleną Niewęgłowską wzięli udział w wycieczce do Lublina. O godz. 7.30. wyruszyliśmy spod szkoły.

Pierwszym punktem był Zamek Lubelski. Wraz z przewodnikiem weszliśmy na donżona (wieżę mieszkalno-obronną z XIII w), gdzie z zaciekawieniem wysłuchaliśmy kilku legend. Przez Bramę Grodzką przeszliśmy na Plac po Farze. Przewodnik przez cały czas opowiadał mnóstwo historii. Kamiennymi uliczkami Lublina dotarliśmy do Archikatedry, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć skarbiec i katakumby.

Następnym punktem w planie wycieczki była siedziba Telewizji Lublin. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i oprowadzeni przez przewodników po studiach najważniejszych programów (Panorama Lubelska, Miedzy Wisłą a Bugiem, Tu i Teraz, studio sportowe) a także salach, w których pracują technicy tacy jak dźwiękowiec, montażysta czy charakteryzator. Każdy z uczestników mógł sobie zrobić zdjęcie jako prezenter panoramy.

Kolejnym punktem była lubelska trasa podziemna. Tu ponownie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Każda z nich miała przewodnika. Po zejściu w podziemia mogliśmy podziwiać makiety miasta z różnych epok, a także zobaczyć inscenizację z wielkiego pożaru Lublina. Było to dla nas duże przeżycie.

Ostatnim punktem był pyszny obiad zjedzony w restauracji Sielsko Anielsko. Tam zregenerowaliśmy siły. W drodze do autokaru zjedliśmy jeszcze lody, po czym w doskonałych humorach ok godz 18.00 wróciliśmy do domu.

 Magdalena Niewęgłowska

69717832_2214301052147764_5844881423869149184_n