XX Marsze na Orientację Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów.

24 października 2023 roku grupa uczniów z klas VI-VIII reprezentowała naszą szkołę w kolejnych zmaganiach turystycznych. Tym razem udaliśmy się do Wisznic, gdzie przeprowadzono zawody w ramach XX Marszów na Orientację Pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów.

Celem imprezy oprócz wspomnianych wyżej tragicznie zmarłych nauczycieli było propagowanie aktywnego spędzania czasu i rozwijanie umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.

Pobyt na Wisznickiej ziemi rozpoczęliśmy od upamiętnienia Państwa Miąskiewiczów poprzez złożenie wiązanek i zapalenia zniczy na ich grobie. Następnie udaliśmy się do Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach, gdzie zlokalizowana została baza zawodów. Po oficjalnym rozpoczęci zmagań przeprowadzony został konkurs „Cudze chwalicie, swego nie znacie” , obejmujący swoim zakresem wiedzę na temat naszego województwa. Następnie uczestnicy rajdu w dwuosobowych drużynach wyruszyli na trasę marszu turystycznego.

Ostatnim punktem zawodów było podsumowanie zmagań turystycznych , oraz ogłoszenie wyników konkursu wiedzy, w którym uczeń klasy szóstej Sebastian Magnuszewski zajął trzecie miejsce. Natomiast w marszu na orientację najwyżej sklasyfikowana okazała się drużyna w składzie Magdalen Karpińska i Maja Stanisławska. Dziewczyny zajęły czwarte miejsce. Prowadzono również klasyfikację drużynową o Puchar Wójta Gminy Wisznice, w którym nasza Szkoła znalazła się na wysokim czwartym miejscu.

Nagrodzonym jak i wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie gratulujemy.

Autor: Mirosław Brzozowski