WYJAZD UCZNIÓW DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W RADZYNIU PODLASKIM

10 listopada 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I i II naszej szkoły pod opieką pań: Wiesławy Wędroch, Eweliny Gajdy – Fijałek, Marty Adamowicz i Anety Skowron pojechali do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. Nasi uczniowie zostali miło powitani przez panów strażaków: st. str. Patryka Mirończuka i asp. Sławomira Listosza.

Najpierw w sali ,,Ognik” dzieci obejrzały prezentację m.in. na temat przyczyn powstawania pożarów, telefonów alarmowych oraz postępowania w razie zauważenia pożarów. Następnie miały możliwość wejścia ,,na czworakach” do sztucznie zadymionego pomieszczenia, sprawdzały temperaturę drzwi i włączały sygnał alarmowy. Uczniowie poprzez scenki dramowe ćwiczyli umiejętność alarmowania służb w przypadku powstania zagrożenia jak również przymierzali  stroje strażackie.

Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji obejrzały salę gdzie strażacy przyjmują zgłoszenia. Dużą atrakcją dla dzieci był zademonstrowany przez Pana Sławka Listosza ,,zjazd na rurze”.

Uczniowie zwiedzili garaże strażackie. Poznali wyposażenie wozów ratunkowych, ekwipunek strażaka udającego się na akcję pożarową a także mieli okazję przymierzyć hełmy strażackie i wsiąść do wozu strażackiego co sprawiło im wiele radości.

Na koniec wszystkie dzieci podziękowały Panom strażakom i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka do KP PSP w Radzyniu Podlaskim z pewnością zapisała się w świadomości uczniów i na pewno w przyszłości zaowocuje poprawą świadomości, co przełoży się na bezpieczeństwo w przypadku gdy rzeczywiście przyjdzie zmierzyć się z prawdziwymi zagrożeniami.