Wycieczka do Lublina

 

 

15 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasewie z klas 0, I, II i III wraz z opiekunami: p. Anetą Skowron, p. Jolantą Bisak, p. Wiesławą Wędroch, p. Aleksandrą Kruk i p. Magdaleną Niewęgłowską wzięli udział w wycieczce do Lublina. Około godz. 8.00. na przekór niesprzyjającej aurze wyruszyli autokarem z Krasewa.

Pierwszym punktem było Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczniowie zostali podzieleni  na dwie grupy, po czym rozpoczęli zwiedzanie wraz z przewodnikiem. Z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się opowieściom historycznym, a także wielu ciekawostkom. Bardzo chętnie podziwiali eksponaty, a nawet brali udział w inscenizacjach ukazujących życie w tamtych czasach, np. w zakładzie fryzjerskim. Pomimo deszczu Skansen bardzo podobał się wszystkim uczestnikom wyprawy. Dodatkową atrakcją był sklepik, w którym wielu z nich zaopatrzyło się w pamiątki.

Kolejnym punktem w planie wycieczki było Multikino i film pt. ,,Dumbo”. Wywołał on wiele emocji na twarzach dzieci, od śmiechu po łzy. Ale morał pokazał, że dobro zawsze zwycięża.

Ostatnim już odwiedzonym miejscem była restauracja McDonald `s, gdzie uczniowie i nauczyciele zjedli sycący obiad, po czym wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Z autokaru wysiedli około godz. 18.30, oczywiście z uśmiechem na twarzachJ Odbierani przez rodziców, z zachwytem opowiadali o swoich wrażeniach z podróży