
W środę, w klasach 1-3 gościliśmy panią Danutę Bącik – Plińską – pielęgniarkę środowiskową, która przeprowadziła dla dzieci zajęcia dotyczące zdrowego stylu życia.
Pani Danusia rozmawiała z dziećmi na temat zasad zdrowego odżywiania oraz o konieczności dbania o higienę osobistą. W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak należy odżywiać się, aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Pani Danusia zapoznała również uczniów z zawodem pielęgniarki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Uczestnicy spotkania zdobyli wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Bardzo dziękujemy pani Danusi za poświęcony czas i wartościową lekcję o zdrowiu!
Autor: Joanna Ryszkowska







