W środę 6 maja dzieci z oddziału przedszkolnego miały bardzo interesującego gościa. Odwiedziła nas pani pielęgniarka Danuta Bącik-Pilińska. Tematem spotkania było zdrowie i dbanie o siebie.

Zdjęcie grupowe na zakończenie zajęć. Trzynaścioro dzieci i opiekunka stoją w dwóch rzędach na niskim drewnianym podeście. Nad nimi wisi napis "DOBRZE WAS WIDZIEĆ!" oraz tablica z imionami. Na ścianach widać również alfabet i inne dekoracje przedszkolne. Wszyscy patrzą w stronę obiektywu.

 

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki o pszczółce Zuzi. Pani pielęgniarka opowiadała o zdrowym odżywianiu, o tym, jak ważne jest jedzenie warzyw, owoców i picie wody. Zachęcała także do codziennego ruchu i aktywności fizycznej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o higienę osobistą. Pani pielęgniarka przypomniała o częstym myciu rąk, myciu zębów oraz utrzymywaniu czystości na co dzień. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a dzieci chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w rozmowie.

Bardzo dziękujemy pani Danucie za poświęcony nam czas i bardzo pouczającą lekcję.

autor: Magdalena Niewęgłowska

 

Data opublikowania: 13:58, 7 maja 2026

Kategorie: Aktualności