W środę 6 maja dzieci z oddziału przedszkolnego miały bardzo interesującego gościa. Odwiedziła nas pani pielęgniarka Danuta Bącik-Pilińska. Tematem spotkania było zdrowie i dbanie o siebie.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki o pszczółce Zuzi. Pani pielęgniarka opowiadała o zdrowym odżywianiu, o tym, jak ważne jest jedzenie warzyw, owoców i picie wody. Zachęcała także do codziennego ruchu i aktywności fizycznej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o higienę osobistą. Pani pielęgniarka przypomniała o częstym myciu rąk, myciu zębów oraz utrzymywaniu czystości na co dzień. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a dzieci chętnie odpowiadały na pytania i brały udział w rozmowie.
Bardzo dziękujemy pani Danucie za poświęcony nam czas i bardzo pouczającą lekcję.
autor: Magdalena Niewęgłowska
















