„ŚNIADANIE DAJE MOC” W NASZEJ SZKOLE

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada 2017 roku uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy styl życia pt. “ Śniadanie daje moc”. Głównym celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Dzieci z pomocą p. Eweliny Gajdy- Fijałek oraz p. Marty Adamowicz już od samego rana z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały swoje śniadania.  Po umyciu rąk, uczniowie założyli przygotowane wcześniej opaski z obrazkami warzyw i owoców, po czym zaczęli przygotowania do posiłku oraz konsumpcję.  Każdy mógł wybrać, jakie śniadanie lubi najbardziej: owoce, pieczywo, wędlinę, sery, jogurt naturalny ze świeżym musli, jogurt owocowy, suszone owoce czy też różnego rodzaju orzechy. Dzieci z pasją przygotowywały również piękne, kolorowe kanapki oraz zdrowe szaszłyki owocowe.

Akcja była dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale także możliwością integracji i poznania zasad zdrowego żywienia.