Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

 W dniu 23 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Krasewie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Radosław Sałata – Wójt Gminy Borki, Pani Dyrektor – Urszula Oprawska – Abdułłajew ,Pani  Bożena Górska – Radna Gminy Borki, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice uczniów klasy pierwszej. Wychowawczyni klasy pierwszej powitała zgromadzonych gości, a przede wszystkim pierwszoklasistów, bohaterów tej niecodziennej uroczystości. Następnie pierwszoklasiści przedstawili przygotowaną specjalnie na tę okazję część artystyczną.

Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z ich ust padły obietnice dotyczące obowiązkowości, punktualności, poszanowania przyborów szkolnych oraz zasad zgodnego współżycia w zespole. Dzieci pochwaliły się wiedzą na temat ojczyzny i środowiska naturalnego. Zdały egzamin w stu procentach.

                Uroczystą i bardzo oczekiwaną chwilą było ślubowanie:

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” .

                Podniosłym momentem był obrzęd pasowania na ucznia, którego dokonała pani Dyrektor. Dotykała ramienia każdego pierwszaka dużym ołówkiem, które oznaczało przyjęcie do grona wielkiej szkolnej rodziny.

                Następnie na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i złożyły odciski paluszków w Księdze Pamiątkowej Szkoły.

                Nie zabrakło upominków od zaproszonych gości, rodziców i kolegów z klasy drugiej. Po zakończonej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków.