Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka

W dniu 27 października w Szkole Podstawowej w Krasewie w grupie przedszkolaków  odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka jak również pasowanie na Starszaka”.

W tak ważnym dniu – aby być świadkami niezwykłego wydarzenia – do przedszkola przybyli zaproszeni goście: rodzice, a także Pani Dyrektor. Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale. Po gromkich brawach przystąpiliśmy do uroczystości ślubowania. Tekst ślubowania wyrecytowały starszaki a maluchy z  powagą ślubowały:

„Jesteśmy już przedszkolakami,
zawsze chcemy być zuchami
grzecznie bawić się będziemy,
Tutaj wszystkim ślubujemy”

Następnie dyr. Przedszkola Pani Urszula Oprawska – Abdułajew pasowała dzieci młodsze na przedszkolaków, a dzieci z oddziału ,,O’’ na starszaków. Pani Dyrektor wręczyła maluchom i starszakom dyplomy oraz  medale  które były symbolem wstąpienia do społeczności szkolnej . Po zakończonej akademii Pani dyrektor w kilku słowach złożyła gratulacje i życzenia dzieciom jak również rodzicom . W  słowach skierowanych do dzieci   Pani Dyrektor kochanym przedszkolakom i starszakom życzyła  w nadchodzącym roku wesołej zabawy, owocnej pracy i samych sukcesów. Bohaterowie dnia bardzo poważnie potraktowali cała uroczystość i z powagą przystąpili do ślubowania i pasowania. Dzieci otrzymały również ufundowane przez rodziców słodkie upominki.  Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uśmiech i radość na twarzach dzieci  świadczyły o tym, ze impreza była udana, a goście nie kryli zadowolenia z występu dzieci.