Gra terenowa naszej Drużyny Harcerskiej.

 

W piątek 26 listopada 37 Drużyna Harcerska działająca przy Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Krasewie, była gospodarzem zbiórki szczepowej Lokalny Bohater. Tematem naszej gry terenowej byli Żołnierzy Wyklęci a w szczególności Danuta Siedzikówna ,,Inka”.

Nasi goście podzieleni na patrole musieli pod osłoną nocy zmierzyć się z kilkoma zadaniami. 
Najpierw po rozszyfrowaniu hasła i odnalezieniu apteczki trzeba było udzielić pomocy rannej łączniczce, która przekazała swój meldunek do przeniesienia dalej. Ale! Po drodze czekało pole minowe, z którego harcerze musieli wynieść odbezpieczony granat. Po wykonaniu tego zadania sami otrzymywali paczkę granatów, która pozwoliła im pokonać nieprzyjaciela. A więc cel -pal! 
Teraz powinno być już łatwiej. Trzeba tylko dać znać swoim kompanom, że wszystko z nami dobrze. A więc kolejnym zadaniem było ułożenie symbolu Żołnierzy Wyklętych z tego co było pod ręką. Niestety, wróg nie śpi. Zniszczył znak. Trzeba w inny sposób przekazać towarzyszom, że jesteśmy bezpieczni. Zadanie polegało na napisaniu c.d. bajki o żołnierzach. Udało się! Wszystkie patrole bezpiecznie dotarły do dowództwa. Tu czekał na nich jeszcze quiz online o postaci Danuty Siedzikówny ,,Ince”. 
Gra ukończona.
Dziękujemy wszystkim drużynom za udział.