Dzień św. Jana Pawła II

73029092_2156959791071509_5707885303000203264_n22 października 2019 roku w naszej szkole, podobnie jak w całym kraju, wspominaliśmy Świętego Jana Pawła II. Obecni byli wszyscy uczniowie wraz ze swoimi Nauczycielami i Wychowawcami oraz nasze Przedszkole.


Właśnie na ten dzień (22 października) papież Benedykt XVI wyznaczył liturgiczne wspomnienie swojego poprzednika Czcigodnego Sługi Jana Pawła II. Obowiązywała zasada, że wspomnienie liturgiczne osoby wynoszonej na ołtarze ma przypadać na dzień jej śmierci, czyli narodzin dla nieba. W wypadku Jana Pawła II, który zmarł 2 kwietnia 2005 roku w wigilię ustanowionej przez siebie w całym Kościele Niedzieli Miłosierdzia, Benedykt XVI przypomniał, że bardzo często jest to czas Wielkiego Postu lub nierzadko Wielkiego Tygodnia. Trudno wtedy w radosnej atmosferze świętować ten dzień. Wybrał więc inne ważne wydarzenie związane z Jego postacią, a mianowicie dzień rozpoczęcia pontyfikatu 22 października 1978 roku.
Uczennice: Madzia (kl.IV.), Wiktoria (kl. VI.) oraz Weronika (kl. VIII.) przypomniały nam niektóre ważne wydarzenia z życia Świętego Jana Pawła II. I choć brakowało słów, aby wszystko opowiedzieć, to wierzymy, że Papież z nami był. Oglądaliśmy też film, aby zobaczyć zdjęcia z życia tego Niezwykłego Człowieka. Mogliśmy też usłyszeć głos zarejestrowany podczas pobytu Ojca Świętego w Ostrej Bramie.
Całość zakończyła wspólna modlitwa: ,,Pod Twoją obronę”.
Dekoracje i wspomnienie przygotowała pani Beata Piekarska – katechetka. Na stoliku zostały wyłożone różne książki, żeby w zasięgu ręki były wiadomości i fotografie z dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, następnie Kapłaństwo, Papiestwo oraz pielgrzymki do ludzi na całym świecie niezapomnianego Jana Pawła II.