49 Ogólnopolski Turniej Turystyczno Krajoznawczy.

17 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się oddziałowy finał 49 Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego zorganizowanego przez radzyński Oddział PTTK.

Był to debiut naszej szkoły jak i naszych uczniów w tego typu imprezie turystycznej. W ramach turnieju przeprowadzono kilka konkurencji, w tym test wiedzy obejmujący tematykę z zakresu krajoznawstwa, topografii, pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego. Część praktyczna obejmowała: rowerowy tor przeszkód, przejście po równoważni, rzut do celu oraz turystyczny marsz na orientację, który został przeprowadzony w kompleksie leśnym „Borowe”. Z wyżej wymienionymi konkurencjami zmierzyło się dwanaście drużyn w dwóch kategoriach.

Szkoły Podstawowe reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białej, Szkoły Podstawowej w Sosnówce, Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim, Szkoły Podstawowej w Woli Chomejowej oraz dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Krasewie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowały ze sobą po dwie drużyny z ZSP Radzyń Podlaski i I LO Radzyń Podlaski. Po podliczeniu punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniła się klasyfikacja końcowa.

Kategoria szkół podstawowych:

• I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim (Franciszek Dzida, Radosław Niebrzegowski i Jakub Prokopiuk) startująca pod opieka Doroty Staroń.
  • II miejsce zajęli Mateusz Baran, Julia Doroszuk i Dawid Zaniuk ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce (opiekun Małgorzata Jańczuk),
  • III miejsce zajęli Adrian Brzozowski, Szymon Brzozowski i Konrad Karpiński ze Szkoły Podstawowej w Białej (opiekun Andrzej Prokopiuk).

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

• I miejsce zajęła drużyna ZSP w Radzyniu Podlaskim (Magdalena Bednarczyk, Zofia Grzywacz i Gabriel Krukowski) startująca pod opieką Bogdana Fijałka.
  • II miejsce – drużyna I LO w Radzyniu Podlaskim – Joanna Fijałek, Michał Król i Cezary Mazur (opiekun Łukasz Włoszek),
  • III miejsce – Jakub Kozak, Błażej Matejek i Julia Mazurek z I LO w Radzyniu Podlaskim (opiekun Łukasz Włoszek).

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Miasto Radzyń Podlaski oraz puchary Wójta Gminy Borki – ppłk. rez. dr. Radosława Sałaty.

Drużyna z naszej szkoły w składzie : Bartosz Jurkowski, Dawid Miłosz oraz Krzysztof Witek ostatecznie została skwalifikowana na V miejscu, premiującym do udziału w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 12-13 maja 2023 roku w Biłgoraju.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

autor: Mirosław Brzozowski